GBA 449-31
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA-2,5/20, na podwoziu STAR 12-157. Załoga samochodu to kierowca - mechanik, dowódca oraz czterech strażaków - ratowników. Zbiornik na wodę ma pojemność 2500l. (dodatkowo 250 l. środka pianotwórczego) połączony jest z dwoma nasadami tłocznymi o średnicy 75 mm. nasadą do napełniania zbiornika, oraz działkiem wodno - pianowym. Autopompa o wydajności 2000 l./min. może opróżnić cały zbiornik w czasie krótszym niż dwie minuty. Na damochodzie znajduje się dodatkowo zamontowany agregat wysokiego ciśnienia, popularnie nazywany "szybkie natarcie".
GBA 447-30
Średni miejski samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Renault Midlum. Jednomodułowa, obszerna kabina zawiera miejsca dla 4 strażaków-ratowników oraz dowódcy i kierowcy - mechanika. Samochód dysponuje zbiornikiem na wodę o pojemości 2500l. oraz na środek pianotwórczy o pojemności 250l. Autopompa o wydajności 2400 l./min. może podawać prąd wody na dwie nasady tłoczne o średnicy 75mm., lub działko wodno - pianowe. Dodatkowym wyposażeniem samochodu jest automatycznie wysuwany hydrauliczny maszt oświetleniowy.
Holmatro
Zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych, stosowanych najczęściej w wypadkach komunikacyjnych. W jego skład wchodzi pompa spalinowa wytwarzająca ciśnienie 750 atmosfer, które poprzez dwa przewody wykonane w systemie jednowężowym zasilać może naraz dwa urządzenia, np. nożyce, rozpieracz ramionowy, rozpieracz kolumnowy lub nożyce do pedałów. Zestaw składa się również z innych narzędzi, takich jak przecinak do szyb, stabilizatory, wsporniki oraz ochronny pokrowiec na poduszkę powietrzną.
2010 OSP Milanówek | Wszelkie prawa zastrzeżone
CSS | HTML 4.0

stat4u