OSP Milanówek jest jednostką działającą na terenie gminy Milanówek, znajdującą się od 1995 roku w strukturach KSRG. Zastępy 31 oraz 30 w roku 2009 interweniowały w sumie 338 razy, oznacza to że nasza jednostka znajduje się na czwartym miejscu w Województwie pod względem liczby wyjazdów wśród wszystkich jednostek OSP. Wśród tych interwencji ponad 60 stanowiły pożary, 23 wypadki komunikacyjne. 19 razy nasi strażacy interweniowali zdejmując z drzew koty znajdujące się w niebezpieczeństwie.

Podział bojowy składa się z 43 strażaków - ratowników, w tym 11 kierowców pojazdów uprzywilejowanych kategorii C, 22 strażaków po kursie obsługi ratowniczych narzędzi hydraulicznych, 8 pilarzy oraz 9 ratowników kwalifikowanej pierwszej pomocy KSRG.

OSP Milanówek założona została w 1911r.
OSP MILANÓWEK
Ul. Warszawska 18